Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

East Design Days 2025 – święto designu, architektury i kreatywności w Białymstoku

East Design Days 2025 – święto designu, architektury i kreatywności w Białymstoku

21 listopada 2025 10:19 / Aktualności, Wydarzenia

East Design Days to coroczne, dwudniowe wydarzenie organizowane na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej, które łączy środowiska projektantów, architektów, naukowców, studentów i pasjonatów designu z praktykami biznesu i kultury. Tegoroczna — już VIII edycja East Design Days 2025 — odbyła się w dniach 20–21 listopada 2025 roku pod hasłem „TRADYCJA?!”, łącząc refleksję nad korzeniami projektowania z nowoczesnymi trendami i technologiami.

W programie znalazły się wykłady, prezentacje, panele dyskusyjne i liczne warsztaty – od projektowania mebli i wzornictwa, po sztukę komiksu i rysunek. Wśród prowadzących warsztaty znalazła się również nasza projektantka, Dorota Ignatowicz-Malisz, która poprowadziła warsztaty „Świadomy projektant”, inspirując młodych twórców do odpowiedzialnego i funkcjonalnego projektowania mebli.

East Design Days to przestrzeń dialogu między tradycją i nowoczesnością, gdzie doświadczeni twórcy i młodzi projektanci mogą wspólnie wymieniać się wiedzą i pomysłami. Wydarzenie wspiera rozwój kreatywności, praktycznych umiejętności i współpracę nauki, biznesu i sztuki w duchu innowacji.

TOBO_East_Design_Days_2025_1.jpg

TOBO_East_Design_Days_2025.jpg